POLCAR: SKRAPLACZE VALEO I DENSO - ZMIANA NUMERACJI W POLCAR

2022-03-31

Zmieniamy system numeracji skraplaczy Valeo oraz Denso – teraz już podczas wyboru skraplacza w katalogu eCar masz pewność, którego producenta produkt otrzymasz.

Numeracja skraplaczy tych dostawców będzie następująca:

Valeo – prefiks „VA” + numer Valeo np. VA822594

Denso – numer produktu Denso np. DCN02001.

Podobnie jak w przypadku dostępnych w ofercie skraplaczy Mahle system numeracji opiera się na numerach producenta części – np. numer produktu Mahle AC365000S. Numeracja skraplaczy pozostałych producentów pozostaje niezmieniona.

Skraplacze klimatyzacji prezentowane są w katalogu eCar w zakładce:

[Układy termiczne] - Termika - Klimatyzacja/Wentylacja - Skraplacz klimatyzacji

Informacja o producencie w katalogu eCar widoczna jest w „Szczegółach części.”

POLCAR: OLEJE SILNIKOWE OILTEK - NOWOŚĆ W OFERCIE POLCAR

Oleje silnikowe Oiltek zostały opracowane we współpracy z firmą Shell. Wytwarzane są z wysokiej jakości składników, które spełniają rygorystyczne wymagania producentów samochodów. Charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie podczas pracy w ekstremalnych temperaturach oraz zapewniają czystość silnika i układów emisji spalin.

Oferta Oiltek to 10 różnych rodzajów olejów silnikowych – 9 olejów syntetycznych i 1 oleju półsyntetycznego. Dostępne są w opakowaniach: 1 L, 4 L i 5 L a także w beczkach o pojemności 209 L.

Szybki dobór właściwego oleju silnikowego do konkretnego pojazdu (np. po numerze VIN) ułatwi udostępnione przez producenta narzędzie online pod nazwą Lubefinder. Dodatkowo znajdują się tam karty charakterystyki i karty danych technicznych dla każdego rodzaju oleju Oiltek.

Narzędzie Lubefinder znajdziesz pod adresem www.lubefinder-pl.magnetimarelli-parts-and-services.com lub skanując znajdujący się na etykiecie produktu kod QR.

Szczegółowe informacje oraz lista dostępnych olejów Oiltek w ulotce.

POLCAR: ZESTAWY PASKA ROZRZĄDU DEXWAL - NOWOŚĆ W OFERCIE POLCAR

2022-03-31

Dexwal to polski producent z blisko 20-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu elementów układu rozrządu. Wszystkie części, na każdym etapie produkcji są testowane pod względem:

- wytrzymałości

- jakości

- bezpieczeństwa

- niezawodności

Produkty Dexwall od 2021 roku prezentowane są również w katalogu TecDoc. Produkcja w całości odbywa się w fabrykach zlokalizowanych na terenie Polski i Czech. W ofercie firmy znaleźć można m.in. zestawy paska rozrządu oraz wysokiej jakości rolki kierunkowe / prowadzące i rolki napinacza.

Polcar jest wyłącznym dystrybutorem zestawów paska rozrządu Dexwal. Oferuje ich blisko 230 referencji oraz ponad 130 referencji rolek.

Zestawy zawierają rolki Dexwal oraz pasek rozrządu Gates. W zależności od modelu pojazdu są w kompletacji z pompą wody lub bez niej.

Zestawy paska rozrządu Dexwal w katalogu eCar prezentowane są w zakładce:

[Mechanika] - Układy rozrządu i osprzętu - Układy rozrządu

Rolki w zakładce:

[Mechanika] - Układy rozrządu i osprzętu - Napęd osprzętu silnika

Szczegóły dotyczące oferty w ulotce.